Експресна победа за Дортмунд, Кагава и Шюрле над всички (видео)

Японският национал Шинджи Кагава демонстрира отлична форма при победата на Борусия (Дортмунд) с 3:0 над Айнтрахт (Трир) в първия кръг от турнира за Купата на Германия. Той отбеляза два гола за успеха, а освен него се разписа и новото попълнение Андре Шюрле. Отборът на Томас Тухел реши всичко в своя полза още до почивката, след което се забавляваше на терена.

Домакините, които се подвизават в четвъртото ниво на германския футбол, се гордеят с победата си над Борусия в същия турнир през 1997 година, но днес това нямаше как да се повтори предвид състава на "жълто-черните". Тюхел реши да не пази силите на титулярите преди старта на Бундеслигата и заложи на водещите си футболисти. Те пък не го разочароваха и набързо лишиха двубоя от интрига.
Борусия поведе в 8-ата минута. Атаката, започнала с комбинация между Кагава и Себастиан Роде, не беше завършена от Пиер-Емерик Обамеянг, но Кагава бе на точното място и откри резултата. След половин час игра Шюрле изведе Гонсало Кастро, той  центрира и отново японският халф на гостите прати топката във вратата на Айнтрахт. В края на полувремето Шюрле ознаменува официалния си дебют с хубаво попадение за 0:3.

След почивката Борусия създаде още доста положения, а гредата попречи на Усман Дембеле също да открие головата си сметка за дортмундци. В последните минути силно се включи и друг от новите играчи на Борусия - Емре Мор.