Супер резервата Мертенс спечели точка за Наполи (видео)

Дрис Мертенс за пореден път потвърди статута си на супер резерва. Белгиецът се появи на терена в 53-ата минута и с два гола донесе точка на Наполи при гостуването на новака Пескара. Срещата завърши 2:2, след като домакините водеха с 2:0 на почивката. Ахмед Бенали и Капрари донесоха аванса на Пескара, но тимът не издържа през второто полувреме.

За вицешампионите на Италия това бе първи мач след напускането на Гонсало Игуаин. Наполи имаше преимущество по отношение на владеенето на топката, но ентусиазмът на домакините се оказа решаващ през първото полувреме. Още в осмата минута Вере изведе отлично Бенали и той с техничен удар прати топката покрай Рейна. Капрари удвои аванса на Пескара в 35-ата минута, когато завърши отлична атака на домакините с мощен удар.

След почивката по-голямата класа на играчите на гостите и смените, които Маурицио Сари извърши, обърнаха развоя на срещата. Мертенс направи 2:1 след час игра. Белгиецът прати топката  в мрежата с отличен удар от границата на наказателното поле. Три минути по-късно отново той бе в прегръдките на съотборниците си. Защитата на Пескара пропусна едно центриране и Мертенс се възползва, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. До края на срещата гостите натиснаха и създадоха няколко опасни положения, но така и не стигнаха до победен гол.