"Грифоните" ухапаха три пъти в дебюта

Тимът на Дженоа постигна победа с 3:1 в своя дебют в новото футболно първенство на Италия. "Грифоните" спечелиха домакинството си на Каляри и потеглиха успешно в шампионата. Срещата обаче започна отлично за "рособлу", които смълчаха трибуните на "Мараси". В 66-ата минута Марко Бориело откри за гостите и подхрани илюзията, че съставът на Масимо Растели може да си тръгне с нещо от Генуа. За две минути обаче това се промени необратимо - в 78-ата минута резервата Оливие Нтчам изравни, а секунди след това уругваецът Диего Лаксалт обърна резултата.

В заключителните минути друга резерва - Лука Ригони, направи 3:1 и сложи печат под първата победа на Дженоа. В следващия кръг победителите в днешния мач гостуват на друг новак - Кротоне. В същото време Каляри приема фаворита Рома.