Новачков загуби на осминафинала

Последният български борец на олимпийския турнир по борба Борислав Новачков загуби на осминафинал в категория до 65 килограма в свободния стил. Нашият представител бе победен от пуерториканеца Франклин Гомес с 4:7. След много пасвина първа част от страна и на двамата състезатели, която донесе една точка на съперника, след почивката двамата се актвизираха. Новачков поведе с 4:1, но в крайна сметка не успя да издържи на атаките на Гомес и допусна да му бъдат направени шест точки. По-късно борецът от Пуерто Рико загуби на четвъртфинала и не можа да го изтегли на репешажите.

Преди две години Гомес победи Новачков и на турнира "Дан Колов" в София. Тогава българинът загуби с 2:7.

В първия си мач днес Борислав победи с 10:7 иранеца Мейсам Насири. Българинът поведе с 4:0 през първата част след две овладявания на съперника, но след почивката иранецът се активизира и успя да намали аванса на нашия с няколко избутвания от тепиха. В крайна сметка обаче и Новачков успя да реализира успешни атаки, които му донесоха и крайния успех.