Шампионски старт за Юве и Игуаин (видео)

Най-скъпият футболист в историята на Серия "А" Гонсало Игуаин направи мечтан дебют за Ювентус. Шампионите пък стартираха защитата на титлата си със заслужена победа с 2:1 над един от вечните си съперници Фиорентина пред пълните трибуни на "Ювентус Стейдиъм". Аржентинската звезда се превърна в герой за "бианконерите", след като влезе в 66-ата минута, а в 75-ата минута взриви трибуните с победен гол. Преди това Сами Кедира откри головата сметка на "бяло-черните" за тази кампания в 37-ата минута, когато се разписа с глава.

Голмайсторът на гостите Никола Калинич в 70-ата минута също с глава прати топката зад гърба на Джанлуиджи Буфон, въпреки че преди това домакините бяха пропуснали няколко положения да удвоят. Кедира, Пауло Дибала и Алекс Сандро изпуснаха добри възможности преди почивката.

Пет минути след попадението на Калинич, който не се бе разписвал от април за "виолетовите", когато също вкара на Юве, Игуаин изправи публиката на крака. Новата деветка на Старата госпожа бе най-съобразителен след удар на Кедира и последвал рикошет в защитник на гостите, като от няколко метра и малък ъгъл с левия крак вкара за 2:1, носейки първите три точки на Ювентус.

Интересното е, че Масимилиано Алегри заложи на само един от новите си играчи - Даниел Алвеш от първата минута, докато Игуаин, Миралем Пянич, Марко Пяца и Меди Бенатия останаха на пейката. Тримата тенори в защита - Джорджо Киелини, Андреа Бардзали и Леонардо Бонучи действаха пред Джанлуиджи Буфон, който нямаше работа. Пауло Дибала и Марио Манджукич пък водеха атаката.

Дебют за гостите пък направи 18-годишният Федерико Киеза, който е син на Енрико Киеза и изненадващо си партнираше с Йосип Иличич, Калинич и Федерико Берандески в нападение. Младокът обаче бе заменен още на почивката от Кристиан Тейо.

Успехът е шести поред на Юве срещу "виолетовите" в калчото, като за трети път в историята двата тима играят първи кръг в Торино, и за трети път домакините излизат победители.

Миналата година шампионите за първи в своята история стартираха с поражение пред своите тифози в калчото, но тази година записаха 24-а победа от 1983 година насам в дебютната среща от сезона. Освен това "бианконерите" имат седем равенства и едва две поражения - преди година от Удинезе и през 2010 година от Бари. Игуаин завърши миналия сезон с рекордните 36 гола в 35 мача, като се разписа в цели 25 мача, а началото в Юве започва повече от обещаващо за шампионите.