Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Първото нулево равенство във Висшата лига

Два от отборите, играещи най-атрактивен футбол в Англия, Лестър и Арсенал сътвориха първото нулево равенство от началото на сезона във Висшата лига. След скучно първо полувреме шампионите постепенно вдигнаха темпото и стигнаха до някои по-опасни положения след почивката. Те имаха и претенции за дузпа на два пъти в края. Първо Косиелни събори Дринкуотър в наказателното поле, а след това Белерин сякаш наруши правилата срещу Ахмед Муса. В заключителните секунди Петър Чех спаси отбора си след удар на Марез.

Шампионите и вторият в класирането от миналата година допуснаха загуби на старта на сезона. "Лисиците" паднаха от Хъл в първия кръг, а лондончани загубиха с 3:4 от Ливърпул на "Емиратс". Така двата отбора са с една точка след първите два кръга.

Арсен Венгер направи промени в състава. Гранит Джака замени Елнени, а Санти Касорла влизе на мястото на контузения Аарън Рамзи. Алекс Окслейд Чембърлейн също намери място сред титулярите. Раниери смени четирима футболисти в сравнение с мача от първия кръг.

През първото полувреме офанзивните идеи не бяха много. Изненадващо Арсенал не допусна много пролуки в защита. Първият удар към една от двете врати дойде в 26-ата минута, когато Чембърлейн стреля, а Шмайхел може би не прецени ситуацията по най-добрия начин, тъй като топката отиваше извън вратата. В крайна сметка не се стигна до нищо сериозно. В 32-ата минута Касорла центрира от фаул, топката тупна неприятно за вратаря на Лестър, но той се справи.

След почивката Косиелни бе блестящ за Арсенал. Френският бранител на няколко пъти се намеси решително и предотврати вратата си от гол. В 70-ата минута Джейми Варди бе изведен сам срещу Чех, но Косиелни се намеси и ударът на английския нападател мина над вратата. Влизането на Йозил придаде ново измерение на играта на "артилеристите". Пробив на германеца доведе до слаб удар на Уолкот. Малко по-късно отново Тио стреля опасно.