Нов късен гол на Диего Коща, нова победа на Челси (видео)

Във втори пореден мач гол на Диего Коща в края донесе трите точки на Челси. Този път това се случи при гостуването на Уотфорд. Отборът на Антонио Конте обърна резултата до крайното 1:2, въпреки че се оказа догонващ в началото на второто полувреме.

В 55-ата минута Етиен Капу откри резултата със страхотен удар, който не остави шансове на Куртоа. Той получи топката в наказателното поле от Гедиура и с външната част на левия крак насочи кълбото в горния ъгъл. Десет минути преди края удар на Азар бе отразен от Гомеш, но топката отиде на крака на Батшуай и за него не бе проблем да изравни. В 87-ата минута Сеск Фабрегас отправи великолепно извеждащо подаване към Коща и той реализира победния гол.

Двама италиански мениджъри се изправиха един срещу друг на "Викаридж Роуд". Антонио Конте и Валтер Мадзари изведоха Челси и Уотфорд в среща от втория кръг на Висшата лига. В Италия Мадзари записа една победа от седем мача срещу колегата си. Днес той също нареди отлично отбора си, но неговата тактика не издържа в края.

През първото полувреме двубоят се превърна в тактическа битка. Лондончани имаха леко предимство по отношение на владеенето на топката, но головите положения са рядкост. Двата отбора се оттеглиха на почивката без да си отбележат гол.

Новите попълнения на Уотфорд Роберто Перейра и Юнес Кабул не намериха място в тима на домакините. Мадзари разчиташе на същия състав от първия мач от сезона срещу Саутхамптън, който завърши 1:1. В тима на Челси имаше една промяна, като Педро заместви контузения Вилиан.

Уотфорд бе напълно равностоен на "сините" и дори имаше предимство на моменти. След като поведе, тимът имаше надежди за трите точки, тъй като съперникът им нямаше много идеи в атака. Единствено Азар на няколко пъти създаде проблеми за защитата на домакините. Това обаче се промени след смените, които извърши Конте.

Влизането на Батшуай и Фабрегас освежи играта на лондончани и резервите бяха в основата на обрата. Бившият нападател на Марсилия се възползва от не достатъчно добра изява на Аурелио Гомеш след удар на Азар, а Фабрегас подаде за победния гол на Диего Коща.