Словак прати Черно море на върха в Първа лига (видео)

Отборът на Черно море продължи успешната си серия в Първа професионална лига. Играчите на Георги Иванов победиха с 2:0 състава на Локомотив (Пловдив) в мач от 4-ия кръг на ППЛ. В герой за "моряците" се превърна словакът Марек Кузма, който заби и двете попадения в дербито.

Това е четвърти мач без загуба за Черно море. "Моряците" са лидер в първенството, като делят първата позиция с приятната изненада - Дунав (Русе), който днес надигра друг новак Локомотив (Горна Оряховица) със същия резултат.

За отбора на Илиан Илиев това е първа загуба за сезона, като преди това "смърфовете" завършиха наравно в дербито на Пловдив с Ботев (1:1) и (2:2) с Левски. Първият успех дойде в 3-ия кръг, когато разбиха с 3:0 Монтана.

Двубоят започна равностойно, а първият удар в срещата дойде в 8-ата минута. Георги Илиев пробва да се разпише, но топката мина далеч от вратата.

В 20-ата минута Марчев центрира от пряк свободен удар, Карагерен игра много слабо с глава и топката отиде право в ръцете на Емил Михайлов, който записва своя първи мач за новия сезон в Първа лига. Шест минути по-късно отборът на Георги Иванов вкара първия гол в двубоя. Георги Илиев центрира фантастично към Марек Кузма, който засече топката и прати кълбото в мрежата.

Малко след първия си гол в срещата Кузма се опита да изненада за втори път Ел Харуби, но стражът плонжира прекрасно и улови топката.

В първите секунди на второто полувреме Михаил Венков бе близо до втория гол в срещата. Капитанът засече с глава центриране, но шутът му бе спасен от Ел Харуби. В 58-ата минута Марек Кузма се възползва от фантастично подаване на Уго Секо и заби втория си гол в двубоя. Това е неговото трето шампионатно попадение. Малко по-късно Камбуров пробва да намали резултата, но топката мина встрани от вратата. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

В следващия кръг "моряците" гостуват на Дунав в пряк сблъсък за първото място в шампионата, а Локомотив (Пловдив) приема Лудогорец.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0