Рециталът на Дунав продължава, и Локо (ГО) усети силата на русенската сензация (видео)

Завърналият се сред футболните майстори на България отбор на Дунав (Русе) продължава със сензационното си представяне от началото на сезона в родния елит. В изключително динамичен и интересен първи двубой от IV-ия кръг на Първа професионална лига играчите на старши треньора Веселин Великов затвърдиха отличните впечатления от последния месец и постигнаха категоричен успех с 2:0 като гост на Локомотив (Горна Оряховица).

На стадиона в пловдивския парк “Лаута”, където играят домакинските си срещи момчетата на Ангел Червенков, в герои за русенци се превърнаха реализиралият страхотен гол от пряк свободен удар Антон Огнянов и възползвалият се от елементарна грешка на вратаря Стефано Кунчев - Мирослав Будинов. Двамата се разписаха през втората част - съответно в 55-ата и 66-ата минута, като по този начин донесоха нови три точки за отбора си, който със сигурност ще запази лидерската си позиция в елита и след този кръг.

Още преди да са изтекли 60 секунди игра, Локомотив стигна до първа възможност да постави под напрежение защитата в синьо. Топката попадна в завърналия се от Лудогорец Янаки Смирнов, голмайсторът подаде към колегата си в "черно-бялото" нападение Тихомир Кънев, който от границата на наказателното поле стреля ниско по земята, но вратарят на Дунав Мартин Луков улови без проблеми.

В 20-ата минута пред гостите се откри първи шанс да тестват стража на Локомотив Стефано Кунчев. Дунав получи право да изпълни пряк свободен удар на метър-два пред наказателното поле и след последвалото хубаво изпълнение на Ивайло Раденцов се наложи на бившия вратар на Славия и Левски да прояви рефлекс и изчисти.

В 26-ата минута символичните домакини в тази среща организираха добра контраатака по десния фланг, Димо Атанасов центрира, Мартин Кавдански леко отклони топката с глава и тя стигна до Красен Трифонов. Изстрелът му от неудобна позиция обаче бе твърде слаб и защитник в синьо успя да избие в ъглов удар. След последвалото центриране и създалата се кратка суматоха в наказателното поле на Луков, възпитаниците на старши треньора Веселин Великов все пак се справиха със ситуацията и успяха да изнесат топката в предни позиции.

Десет по-късно добре познаващият чудесно атмосферата на стадион “Локомотив” в парк “Лаута” Кавдански можеше да изведе “железничарите” напред в резултата, но след удара му с глава топката премина над напречната греда. Три по-късно гостите от Русе отново получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле на тима от Горна Оряховица. С изпълнението му се нагърби новата звезда на тима и голмайстор до момента Юлиян Ненов, но ударът му бе твърде слаб и топката отново попадна в ръцете на Кунчев. Пет минути преди края топреализиторът на Локомотив от миналия сезон Тихомир Кънев се измъкна от защитата в светло синьо и засече с глава прострелно центриране на Милен Желев отляво. За съжаление на старши треньора Ангел Червенков обаче, изстрелът на "черно-бялата" деветка не успя да намери целта.

Второто полувреме на стадион “Локомотив” започна с изненадващ хубав удар от далечна дистанция на Михаил Милчев, който затрудни доста Стефано Кунчев. Бившият младежки национал все пак успя да избие топката. Няколко минути по-късно младият страж отново бе главно действащо лице, след като се оказа последната преграда пред Юлиян Ненов след страхотния му рейд по дясното крило, елиминирал двама защитници от Горна Оряховица.

Десет минути след подновяването на играта обаче Кунчев капитулира. Дунав получи за трети път правото да изпълни от удобна позиция пряк свободен удар. Този път зад топката застана преминалият за кратко през Левски Антон Огнянов, който със страхотен удар не остави никакъв шанс на родения в Троян вратар. Веднага след подновяването на играта футболистите на Ангел Червенков можеха да възстановяват статуквото на терена, но след удар с глава на Мартин Кавдански, топката бе изчистена от голлинията от футболист на Дунав. На свой ред, веднага след това, русенци можеха да удвоят аванса си, но след удара на капитана Диян Димов от 22-23 метра Кунчев демонстрира страхотен рефлекс и изби.

Именно Стефано обаче бе човекът, който като че ли сложи край на надеждите на “железничарите” да стигнат поне до равенството в тази среща. В 66-ата минута Мирослав Будинов се озова пред наказателното поле на “черно-белите” и опита пас надясно, топката обаче бе пресечена и се върна отново в него. 30-годишният нападател не се поколеба и веднага стреля, а безгрешният до този момент вратар на Локо (ГО) допусна по елементарен начин топката да мине през ръцете му и за втори път да бъде преодолян в мача.

Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав (Русе) 0:2