Невероятно! Защитник с два автогола и червен картон в един мач (видео + снимки)

Кошмарен ден имаше защитникът на Блекбърн Роувърс Шейн Дъфи в мача на тима си с Кардиф Сити от третия кръг на Чемпиъншип в Англия в сряда вечерта. 24-годишният ирландски национал си заби два автогола и получи червен картон, а тимът му загуби гостуването си в Уелс с 1:2.

Дъфи първо по нелеп начин откри резултата в плоза на противника в 14-ата минута. След рикошет на топката в гредата след удар на футболист на Кардиф Дъфи се оказа на неподходящото място в неподходящия момент. Само шест минути по-късно Дъфи изпрати топката в собсствената си врата с глава след центриране от фаул и направи резултата 2:0 за Кардиф. Дани Греъм в 77-ата минута върна надеждите на гостите, че могат да измъкнат нещо от този двубой, но Блекбърн така и не успя да се добере до изравнително попадение, а за капак в петата минута на добавеното време Дъфи получи втори жълт, съответно червен картон. Той бе отстранен от игра, след като изрита от яд топката и уцели футболист на Кардиф.

Блекбърн се намира на последното 24-о място, като все още няма спечелена точка в първите си три мача, докато Кардиф се поздрави с първа победа и с 4 точки заема 14-а позиция. Лидери с по 7 точки са Брайтън, Норич, Хъдърсфийлд и Фулъм.

Любопитно за отбелязване е, че Шейн Дъфи си отбеляза автогол и в предишния мач на Блекбърн. Той оформи крайния резултат при загубата на тима си като гост от Уигън Атлетик с 0:3.