Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Седем гола в Глазгоу, Селтик докосва групите (видео)

Отборът на Селтик спечели с убедителното 5:2 над гостуващия Апоел Беер Шева в първа среща от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Шотландците взеха солиден аванс преди почивката - 3:0. Първоначалният домакински натиск донесе гол в деветата минута. След сблъсък между Скот Синклер и вратаря Гореш топката стигна до Рогич, който се разписа за 1:0. В края на полувремето Лий Грифитс вкара две попадения за "детелините". В 39-ата минута след включване на Коло Туре топката достигна до Джеймс Форест, а след това и до Грифитс, който покачи. В 45-ата Грифитс реализира за класическа преднина след страхотно изпълнение от пряк свободен удар.

В рамките на стотина секунди гостите върнаха два гола. В 55-ата Лусио Мараньо намали с удар от малък ъгъл. В 57-ата Меликсон направи 3:2 след пас на Нвакаеме. В заключителните 20 минути Селтик извоюва по-добра преднина преди реванша. В 73-ата Лий Грифитс намери влезлия като резерва Муса Дембеле, който наказа вратаря. В 85-ата Скот Браун оформи крайното 5:2, след като не успя при първия опит, но топката отново попадна в неговите крака.