Монако потопи "подводницата" в Испания (видео)

Отборът на Монако надигра с 2:1 като гост Виляреал в първи мач от плейофите на Шампионската лига. Фабиньо (3 - дузпа) и Бернардо Силва (72) донесоха успеха за тима от Лига 1. Алешандре Пато (36) се отчете с дебютен гол, който не стигна поражението да бъде избегнато.

Само след минута игра гостите от княжеството получиха право да изпълнят дузпа. Алфред Н'Диайе събори Лемар в наказателното поле, а Фабиньо реализира от бялата точка. В 13-ата минута мъничко не достигна на Пато да насочи топката. Опитите на "жълтите" за изравняване не бяха достатъчно изобретателни и настойчиви. В 36-ата новата придобивка на "подводницата" се възползва от грешка в защитата на монегаските. Бразилецът отбеляза с глава след серия от рикошети и подаване с глава - 1:1.

Второто полувреме започна спокойно и без остри нападения към двете врати. В 72-ата минута отново Н'Диайе беше грешник за испанците, позволи на Бернардо да му отнеме топката, а след удара топката се отклони в Марио Гаспар и стана неспасяема за Серхио Асенхо. В 78-ата домакините имаха претенции за дузпа, неуважени от съдията. В 87-ата Менди влезе много грубо в краката на Марио и беше изгонен.

Реваншът е след седмица на стадион "Луи II".