ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия /Почивка/

Норвегия не остави шанс на Швеция и отива на полуфинал в хандбалния турнир при жените

Топфаворитките от Норвегия нямаха никакви проблеми с Швеция и ги разгромиха с 33:20. Норвежките, които са олимпийски, световни и европейски шампионки, стигнаха до успеха с 5 гола на Хайди Локе и по 4 на Вероника Кристиансен и Нора Морк. Усилията на Изабела Гулден с 9 гола за Швеция бяха недостатъчни.

Фаворитките поведоха с 4:0 и с 10:2 в 14-ата минута, с което показаха и накъде ще върви мача. Две минути преди края на първата част след две поредни попадения на Арманад Куртович взеха преднина от 19:6, което реално обезмисли второто полувреме.

Бронзовият медалист от Лондон 2012 Испания отпадна на четвъртфинал в женския хандбален турнир в Рио, след като отстъпи след продълженеи на Франция с 26:27.

В спора за място на финала Франция ще срещне световния вицешампион Холандия, който по-рано днес се справи с домакина Бразилия с 32:23 след надмощие през второто полувреме.

Четвъртфинални мачове от женския турнир по хандбал на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Бразилия - Холандия - 23:32 (11:12)
Испания - Франция - 26:27 след продължение (23:23, 12:5)
Швеция - Норвегия - 20:33 (7:19)
Русия - Ангола

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!