ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия

Франция прекърши Испания на четвъртфинал на женския хандбален турнир

Бронзовият медалист от Лондон 2012 Испания отпадна на четвъртфинал в женския хандбален турнир в Рио, след като отстъпи след продълженеи на Франция с 26:27.

Иберийките, европейски вицешампионки, започнаха силно и дръпнаха със 7:3 в средата на първата част, а с четири безответни гола в края на полувремето те се отеглиха с аванс от 12:5.

В средата на второто полувреме всичко изглеждаше решено, след като Испания увеличи преднината си до 18:11, но постепенно французойките намалиха изоставането си до 20:23 три минути преди края. Последва серия от три поредни попадения, включително и изравнително на Гнонсиан Ниомбла 26 секунди преди сирената и победителбят трябваше да бъде определен след продължение.

В продължението отборът на Франция стигна до победата, след като вкара 4 срещу 3 гола. Именно там често се сменяха усмивките на резервните скамейки, като французойките поведоха с 27:25 47 секунди преди края, след като при пресечена топка Александра Лакрабер излезе на голова позиция и не сбърка. Нереа Пеня намали на 26:27 31 секунди преди края и можеше да изравни, но последният й удар в мача се удари в двете греди и не влезе. Иначе Пеня завърши мача с 13 попадения, а Лакрабер за Франция наниза 7.

В спора за място на финала Франция ще срещне световния вицешампион Холандия, който по-рано днес се справи с домакина Бразилия с 32:23 след надмощие през второто полувреме.

Най-резултатна за победителките със 7 гола бе Естевана Полман, а Ангела Малестейн и Лаура ван дер Хайден прибавиха по 5 попадения.

За домакините 7 гола реализира Фернанда Франка да Силва.

Четвъртфинални мачове от женския турнир по хандбал на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Бразилия - Холандия - 23:32 (11:12)
Испания - Франция - 26:27 след продължение (23:23, 12:5)
Швеция - Норвегия
Русия - Ангола

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!