Пиронкова прегази 24-ата в света в Синсинати

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова даде само два гейма на талантливата 19-годишна рускиня Даря Касаткина в мач от първия кръг на турнира в Синсинати. Цвети отнесе противничката си с 6:1, 6:1 на Корт №10 и във втория кръг ще мери сили с поставената под №6 в схемата опитна италианка Роберта Винчи, срещу която има три загуби от четири мача. Нашето момиче обаче печели с 6:3, 6:3 последния им сблъсък, който е през 2014 година в Доха.

28-годишната Пиронкова влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите. Пловдивчанката, 74-ата в ранглистата на WTA, досега не беше играла срещу намиращата се с 50 позиции пред нея рускиня. Българката показа много по-добра игра днес от тийнейджърката и я елиминира от турнира след само 1 час и 3 минути игра.

Пиронкова взе на свой сервис първия гейм в мача, а веднага след това стигна до 40:40 в откриващото подаване на рускинята, но не успя да се пребори за брейкпойнт - 1:1. Второто си подаване Цвети спечели на нула, а после направи пробив за аванс от 3:1. Без особени проблеми, с гейм на 15, българката затвърди пробива и се доближи към спечелването на първия сет при 4:1. Пиронкова получи точка за пробив и в шестия гейм и с прекрасен минаващ удар от бекхенд по правата взе подаването на съперничката си. Следващият гейм се оказа последен в първия сет, макар че той бе изключително оспорван. В него Пиронкова отрази няколко точки за пробив, но удържа подаването си и затвори първата част с 6:1.

Пловдивчанката загуби първия гейм във втория сет, но продължаваше да доминира на корта. Пиронкова печелеше с лекота гейм след гейм, наказвайки грешките на съперничката си, а при 5:1 реализира поредния си пробив и срещата приключи.

Пиронкова отрази и 6-те брейкпойнта, които се откриха пред Касаткина и реализира 5 от своите 8 възможности за пробив. Пловдивчанката не допусна двойна грешка и направи 2 аса по пътя към победата.