Конте започна в Челси с бой над "чуковете" (видео)

Челси победи с 2:1 Уест Хам в последния мач от първия кръг на Премиър лийг. Головете за домакините вкараха Еден Азар от дузпа в 47-ата минута и Диего Коща в 89-ата. За "чуковете" вкара Колинс в 77-ата.

Двубоят беше официален дебют за новия мениджър на "сините" Антонио Конте. Италианецът заложи на офанзивна схема с триото Оскар, Азар и Коща в атака. Най-опасният нападател на "чуковете" Димитри Пайе пък бе сред резервите на Славен Билич. На трибуните на "Стамфорд Бридж" се намираше и новият мениджър на Англия Сам Алърдайс. В ложите място бе заел и собственикът на тима Роман Абрамович.

Най-скандалното положение в мача дойде в 19-ата минута, когато Рийд повали в наказателното поле Оскар, но реферът не отсъди дузпа. "Сините" продължиха да бъдат по-активни на терена и в 32-ата минута бяха близо до гол чрез Азар, но Джеймс Колинс успя да се намеси и да изчисти топката.

Второто полувреме започна отлично с дузпа, отсъдена за събаряне отзад на Сесар Аспиликуета. С изпълнението се нагърби Азар, който с плътен удар в средата на вратата откри. В 68-ата минута на Диего Коща беше спестен втори жълт, респективно червен картон за нарушение срещу вратаря.

Уест Хам изравни в 77-ата след невероятно разбъркване в наказателното поле на Челси. Влезлият като резерва Димитри Пайе стреля в стената и отиде към корнера, откъдето беше пратена към Джеймс Колинс. Той първо стреля с глава, Шейку Кояте отби, но топката отново попадна у Колинс, който този път намери мрежата.

В последната минута на редовното време Коща показа голмайсторския си усет, като донесе победата на тима си с удар от границата на наказателното поле. Дебютантът Миши Батшуай подаде на Диего Коща пред наказателното поле, а испанецът дриблира покрай защитник на Уест Хам и стреля по земя към далечния ъгъл. Топката хвана в крачка стража на гостите Адриан, а Челси стигна до победен гол и три точки от първия кръг.