Ботев (Пловдив) обърна Славия в луд мач на "Коматево" (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна първи успех в шампионата с 3:2 над Славия в мач от третия кръг на ППЛ. Играчите на Николай Костов направиха страхотен обрат над футболистите на Александър Тарханов и стигнаха до трите точки в сблъсъка. Дербито на стадиона в "Коматево" започна добре за Славия. Сердер Сердеров вкара първия гол в срещата, но капитанът на "канарчетата" Тодор Неделев изравни в 38-ата минута. Пълният обрат в мача дойде в началните минути на втората част, а в автор на гола се превърна Жоао Пауло. В 64-ата минута Неделев вкара за 3:1, крайният резултат оформи Ивайло Димитров.

Срещата бе изключително напрегната, като Славия получи два червени картона в мача. Първо младият Димитър Буров бе изгонен, а след това и Марио Кирев. Дербито бе белязано и от две дузпи, като първата бе за състава на Ботев, а в 88-ата минута и "белите" получиха възможност да застанат зад бялата точка, от която ситуация Димитров заби първия си гол за новия сезон.

Това е вторият най-лош старт за Славия в елита. Единсвено през далечната 1958 година тимът губи повече от три срещи. Тогава "белите" допускат четири поражения. В първия кръг загуба от Миньор (Перник) (2:1), а след това с по 0:1, при гостуванията на Спартак (Плевен) и Черно море. В 4-ия кръг е загубено и най-старото столично дерби с 0:3. Едва в петия кръг идва успех с 2:1 над Спартак (Пловдив).

Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 8-ата минута, когато Сердер Сердеров стреля от въздуха, а топката се разходи по голлинята, но никой от Славия не се възползва от възможността. В 15-ата минута "белите" поведоха в резултата. Ивайло Димитров центрира перфектно към руския нападател - Сердер Сердеров, който вкара своя втори гол в Първа лига.

В 38-ата минута капитанът на "канарчетата" Тодор Неделев се възползва от подаване на Иван Стоянов и се разписа за 1:1. Четири минути по-късно Стоянов пробва изстрел, но кълбото премина далеч от целта. Още в 47-ата минута Ботев направи пълен обрат в срещата. Бразилецът Жоао Пауло вкара своето първо попадение в българския футбол.

В 52-ата минута талантливият бранител на "белите" Димитър Буров бе изгонен от рефера Стефан Апостолов. Той получи два жълти картона в рамките на две минути. Друг младок от състава на "белите" Георги Йомов, имаше отлична възможност да изравни резултата, но опитът му да прехвърли Георги Георгиев бе неуспешен.

Третият гол в двубоя падна в 64-ата минута, а в негов автор се превърна Тодор Неделев, който се разписа от дузпа в мрежата на рожденика Марио Кирев. В 70-ата минута Кирев получи втори жълт картон, след като изпусна нервите си срещу децата, които връщата топката в игра. По този начин той остави тима с двама човека по-малко.

В 88-ата минута Ивайло Димитров вкара от дузпа, а това бе и последната интересна ситуация в днешния двубой.

В следващия кръг Ботев гостува на Верея, а Славия приема Левски.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 3:2