Локо (Москва) си тръгна с точка от Грозни (видео)

Терек не успя да победи гостуващия Локомотив (Москва) и двубоят помежду им от 3-ия кръг на Премиер лигата приключи 1:1. Срещата беше под въпрос, защото технически проблеми забавиха излитането на самолета, с който столичани пристигнаха в Грозни. Мачът се игра под проливен дъжд и това затрудни двата отбора. Терек поведе още в 6-ата минута след комбинация между Аблайе Мбенг и Олег Иванов, който хладнокръвно простреля Гилерме. Последваха два пропуска на Петар Шкулетич, но при третата си възможност таранът на Локо изравни в 35-ата минута.

След почивката "железничарите" доминираха и само гредата спаси Терек след удар на Делвин Н'Динга. Шкулетич и младата звезда Алексей Миранчук също можеха да донесат успеха на гостите. В 78-ата минута те останаха с човек по-малко след изгонването на Неманя Пейчинович.

За Локомотив това беше трето поредно равенство в първия мач на тима след оставката на Игор Черевченко. Терек е с 4 точки след първите три кръга.