Гонзо отново е на върха с Черно море след драма на "Лаута" (видео)

Отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Черно море завършиха 2:2 в мач от 3-ия кръг на Първа лига. По този начин "моряците" отново са на върха в класирането с равен брой точки с Дунав (Русе), но отборът на Георги Иванов има по-добра голова разлика.

Новакът в елита Локо ГО имаше два гола аванс и бе на крачка от историческа победа, но не успя да задържи преднината си. Мачът се игра на "Лаута", където Локомотив ще домакинства докато стадионът в Горна Оряховица вземе лиценз.

Гостите от Варна играха с човек по-малко от 85-ата минута, тъй като главният рефер изгони Траян Траянов за два жълти, съответно червен картон.

Първото попадение отбеляза Трифонов с глава в 38-ата минута, след прецизно центриране отдясно. В 65-ата минута Янаки Смирнов покачи на 2:0. В 73-ата минута Бакари намали на 2:1. Три минути по-късно Бакари отново се развихри и вкара с глава за 2:2.

Първото полувреме бе доста скучно. Черно море имаше една добра възможност за гол, но тя бе създадена заради груба грешка на Милен Желев, който се опита да върне към свой съотборник, но Марек Кузма пресече паса. Играчът на гостите обаче не успя да се възползва по най-добрия начин и от чиста позиция стреля право в обсега на вратаря Стефано Кунчев.

Отборът от Горна Оряховица отбеляза при първата си сериозна атака. Попадението отбеляза Трифонов с глава в 38-ата минута, след прецизно центриране отдясно. Футболистът заби топката в десния ъгъл и по този начин не остави никакъв шанс на Чанович.

През втората част двата тима играха освободено и интересните ситуации се редяха една след друга. В 49-ата минута "моряците" имаха добър шанс да изравнят. Романов сложи топката на главата на Траянов, който от няколко метра не намери очертанията на вратата.

В 65-ата минута Янаки Смирнов даде сериозен аванс на своя тим. Футболистът се възползва от груба грешка на стража на Черно море Чанович, който не успя да се справи с центриране отдясно, и изпусна кълбото. За късмет на играча топката попадна право в краката му и за него не бе проблем да опъне мрежата за 2:0.

В 73-ата минута Бакари върна надеждите на "моряците". Мощният таран намали на 2:1, след удар с глава от няколко метра.

Три минути по-късно нападателят отново се разписа с глава за 2:2.

В 84-ата минута гостите бяха на крачка да стигнат до пълен обрат, но Пламен Николов не успя да се разпише от удобна позиция.

Минута по-късно Черно море остана с човек по-малко, след като Траян Траянов бе изгонен за получени два жълти, съответно червен картон.

Локомотив натисна своя опонент, но варненци успяха да запазят резултата с 10 човека.

ЛОКО ГО - ЧЕРНО МОРЕ 2:2

1:0 Трифонов 38
2:0 Смирнов 65