Де Бур започна отлично начело на Интер

Новият треньор на Интер Франк Де Бур дебютира успешно начело на тима. "Нерадзурите" победиха с 2:0 Селтик в контрола, играна в Ирландия на стадиона в Лимерик. Италианските национали Едер (45) и Антонио Кандрева в 71-ата минута бяха точни за италианците. Голът е първи за крилото, който бе купен от Лацио преди броени дни. Холандският треньор заложи на схема 4-2-3-1, като през първото полувреме шотландците имаха само една възможност, но Самир Ханданович спаси. Банега остави добро впечатление, както Кондогбия, Медел и Перешич.

Едер след корнер с глава бе точен за 1:0 секунди преди края на първата част Стеван Йоветич, Кандрева и Фелипе Мело се появиха след почивката, а след едва десет минути на терена Кандрева се разписа за първи път с екипа на "черно-сините" и донесе победата на Интер.

Миланският гранд имаше поредица от поражение през това лято с Роберто Манчини. Последното от тях с 1:6 от Тотнъм преди седмица.