Атлетико надви нигерийци

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 2:1 срещу сборен отбор на нигерийци в мач от турнира "Трофео Каранса". Вчера "дюшекчиите" загубиха от Кадис с дузпи. Днес първи гол с червено-бялата фланелка заби Николас Гайтан. Кевин Гамейро пък дебютира като титуляр.

Момчетата на Диего Годин веднага наложиха своя ритъм на игра. В 24-ата минута Диего Годин нямаше късмет и нацели греда. В 32-ата Филипе Луиш нанесе удар, отразен от вратаря Езенва. В 33-ата новото попълнение Нико Гайтан откри головата си сметка за "дюшекчиите". Аржентинският футболист отправи силен шут, който направи безпомощен нигерийския страж. В 40-ата дебютантът Кевин Гамейро затрудни вратаря на противника с нелош удар.

В 62-ата Гамейро спечели само корнер при удобна възможност. Шест минути по-късно Ян Облак показа класа след хубава колективна акция на африканците. В 81-ата Саул Нигес беше на крачка от втори гол, но срещна преграда в лицето на вратаря. В 86-ата минута нигерийците изравниха, но радостта им продължи много кратко. В 89-ата Коке центрира към Годин, който вкара прекрасен гол с глава - 2:1.