Кадър на Ман Юнайтед подари първа победа на Пеп Гуардиола в Премиър лийг (видео)

Джосеп Гуардиола дебютира с трудна победа в Премиър лийг, след като Манчестър Сити надделя с 2:1 над Съндърланд на своя "Етихад Стейдиъм". "Гражданите" поведоха още в четвъртата минута след гол от дузпа на Серхио Агуеро. Играчите на Сити обаче не успяха да увеличат аванса си и в 71-ата минута Джърмейн Дефоу изравни. Домакините стигнаха до победата три минути преди края след автогол на бившия играч на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър.

Испанският мениджър бе оставил извън стартовия си състав Джо Харт, като на вратата започна Вилфредо Кабайеро. Джон Стоунс, който преди няколко дни бе привлечен срещу 47 милиона паунда, стартира като титуляр, а негов партньор в центъра на отбраната бе Александър Коларов. Друго от новите попълнения - Нолито, също започна. Туре Яя остана извън групата за днес.

Доналд Лав и Линдън Гууч бяха титуляри за "черните котки". Джърмейн Дефоу водеше атаката на селекцията на Дейвид Мойс. Аднан Янузай, Папи Джилободжи и Пади Макнеър останаха на скамейката за началото.

Двубоят започна ударно за "гражданите", които поведоха още в четвъртата минута. Стърлинг проби отдясно и бе препънат от хвърлилия се да му попречи Аанхолт. Робърт Медли посочи бялата точка, а Агуеро изпълни безупречно, давайки аванс на домакините.

Много любопитно бе, че играчите на Пеп Гуардиола непрекъснато сменяха местата си, което водеше и до промяна на схемата на игра, която варираше между нестандартното 2-3-4-1, 4-1-4-1 и 4-2-3-1. Двамата крайни бранители играеха доста напред, а Фернандиньо действаше пред централните защитници. Топката се разиграваше още пред вратата на Сити, а по-добрата игра на Кабайеро с крака в сравнение с Харт вероятно бе предопределило и избора на Гуардиола.

Доминацията на Сити по отношение на владеенето на топката бе значително, но това не бе материализирано в много чисти положения. Малко преди края дори Съндърланд имаше добра възможност, но Кабайеро спаси опасен удар на Дефоу.

В 60-ата минута Агуеро пропусна да удвои. Стърлинг премина покрай Лав, след което върна назад, Аанхолт не успя да изчисти и топката стигна до Кун, чиито удар от десетина метра премина встрани от целта.

В 71-ата минута Дефоу попари "Етихад". Борини комбинира добре с Родуел, който веднага изведе нападателя зад отбраната. Кабайеро излезе напред, но Дефоу промуши топката за 1:1.

Сити се хвърли в атака и в 87-ата минута домакините стигнаха до победно попадение след автогол на бившия играч на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър, който вкара с глава в собствената си врата след центриране на Навас. В добавеното време Иеанашо пропусна да отбележи трети гол за "гражданите".