Саутхамптън не успя да обърне десетима от Уотфорд (видео)

Саутхамптън пропусна възможността да стартира с победа новия сезон в Премиър лийг, завършвайки 1:1 с Уотфорд на своя "Сейнт Мери", въпреки че "светците" играха 14 минути с човек повече. Всъщност именно гостите поведоха с гол на Етиен Капу в деветата минута. Нейтън Редмънд изравни в 58-ата, но Саутхамптън не успя да стигне до пълен обрат.

Новата покупка  Редмънд стартира за домакините, но Клод Пюел остави другите три попълнения - Пиер-Емил Хьойберг, Алекс Маккарти и Жереми Пие, на скамейката за началото.

В Уотфорд не можеха да разчитат на Айзък Съксес и Брис Джа Джедже, които са контузени. Джероум Синклеър, който бе взет от Ливърпул, пък остана на скамейката за началото.

В петата минута Тадич изпълни опасно пряк свободен удар, но Гомеш изби. Топката се оказа в Бритос, който глупаво върна назад и вратарят на Уотфорд отново трябваше да се намесва. При първата си сериозна атака - в 9-ата минута, "стършелите" поведоха. Амрабат центрира в наказателното поле, Дийни свали с глава към Капу, който от десетина метра прати топката в мрежата - 0:1.

В 34-ата минута Лонг пропусна да изравни, след като стреля неточно с глава отблизо.

Десетина минути след подновяването на играта Холебас пропусна добра възможност да вкара втори гол за Уотфорд. В 58-ата минута Редмънд изравни след удар от воле, след като преди това Гомеш не успя добре да боксира центриране от корнер. Почти веднага след това Уотфорд можеше отново да поведе след грешка на Йошида, който подари топката на Дийни. Форстър обаче се намеси решаващо.

В 76-ата минута Уотфорд остана с човек по-малко, след като Уотсън фаулира откъсващия се Лонг при една контраатака на Саутхамптън. Последваха пропуски на Тадич и Лонг, а в 86-ата минута Редмънд вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. В една ситуация и Хьойберг претендираше за дузпа, но Роджър Ийст остана незаинтересован.

Натискът на "светците" до края не даде резултат и те трябваше да се задоволят с точката от този първи двубой.