Това е Премиър лийг! Шокираща загуба на шампиона, фамозен гол и спорна дузпа за начало (видео)

Шампионът Лестър започна защитата на титлата си с изненадващата загуба с 1:2 като гост на новака Хъл Сити в първия двубой от новия сезон в Премиър лийг. Това е първият случай във Висшата лига, в който актуалният носител на титлата стартира новото първенство със загуба. За последно това се е случвало през 1989 година.

Адама Диоманде откри резултата в добавеното време на първата част след фамозен гол, при който останаха съмнения кой точно е авторът. Риад Марез изравни от много спорна дузпа в 47-ата минута, а  десет минути след това Робърт Снодграс донесе победата на Хъл.

Отборът на домакините бе притиснат от много проблеми преди началото на сезона - мениджърът Стийв Брус напусна, а временният такъв Майк Филън не разполага с достатъчно играчи и в момента разчита на едва 13 здрави футболисти, които са част от първия състав. Джейк Ливърмор започна като централен бранител. Абел Ернандес и Адама Диоманде водеха атаката на Хъл.

Новото попълнение на Лестър Ахмед Муса стартира като партньор на Джейми Варди в нападението на Лестър. Роберт Хут е наказан, като вместо него започна друг нов играч - Луис Ернандес.

Гостите стартираха активно, но първата по-опасна ситуация бе пред тяхната врата. В шестата минута Снодграс центрира много добре отляво, Дейвис засече с глава, но топката премина встрани от далечната греда на вратата на Шмайхел. В първите десетина минути Демарай Грей отправи два удара, но те не затрудниха Якупович.

В 19-ата минута Муса проби много добре по левия фланг, след което пусна по земя към Варди, който от много добра позиция не успя да нанесе решаващ удар, тъй като се размина с топката. Тя стигна до Марез, но той стреля неточно.

В средата на първата част Лестър стигна до нова много добра ситуация. Този път Марез напредна технично отдясно, елиминира двама бранители и подаде към Дринкуотър, който стреля елегантно, но фалцовият му удар премина встрани.

В 41-ата минута шампионите пропуснаха три последователни възможности в рамките на секунди. Първо Фукс се опита да преодолее отблизо Якупович, но стражът изби. Топката стигна до Варди, чиито удар бе блокиран, а накрая Марез опита да завърши тази атака, но изстрелът му мина встрани. Секунди по-късно Муса отново демонстрира скорост, възползвайки се от грешка на Диоманде. Нигериецът сервира топката на Варди, който стреля ужасяващо неточно от десетина метра.

Тези пропуски на Лестър бяха наказани. В добавеното време на първата част домакините стигнаха до корнер, след който Дейвис стреля опасано с глава, но Шмайхел успя да избие. Абел Ернандес и Диоманде опитаха едновременно да засекат с акробатични удари, като и двамата докоснаха топката, която по много атрактивен начин влезе във вратата на шампионите за 1:0. Попадението първо бе записано на Ернандес, но след това това бе коригирано и за голмайстор бе определен Диоманде.

19 секунди след подновяването на играта Хъдълстоун фаулира Грей, а главният рефер Майк Дийн посочи бялата точка. Нарушението обаче бе извън наказателното поле, въпреки че крилото на Лестър падна вътре. В крайна сметка решението бе дузпа, изпълнена безупречно от Марез - 1:1.

Десет минути след това обаче "тигрите" отново поведоха в резултата. Шмайхел хвърли лошо топката, подарявайки я на домакините. Последва центриране на Елмохамади отдясно, Морган изчисти, но топката стигна до Снодграс, който стреля точно малко след границата на наказателното поле - 2:1.

В 72-ата минута Марез стреля много опасно от пряк свободен удар, но Якупович успя да избие. Натискът на Лестър се усилваше, но отбраната на Хъл действаше солидно. В последните минути Клаудио Раниери дори заигра с четирима нападатели, след като в игра се появиха и Оказаки, и Уйоа, а Варди и Муса запазиха местата си. Това също не даде резултат и Лестър трябваше да преглътне загубата.