Надал върви уверено напред

Олимпийският шампион от 2008 година Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на Олимпиадата в Рио де Жанейро. 30-годишният испанец се наложи в 1/8-финален дуел срещу Жил Симон (Франция) със 7:6(5), 6:3 след 2 часа и 2 минути игра. Така Краля на клея очаква в следващата фаза на надппреварата на сингъл победителя от срещата между Томас Белучи (Бразилия) и Давид Гофен (Белгия). Това обаче не е всичко за Надал днес. На бившия номер 1 в света му предстоят още две срещи - на двойки при мъжете заедно с Марк Лопес, както и при смесените двойки с Гарбине Мугуруса.

Рафа записа днес осмия си успех от девет мача срещу 31-вия в света Симон. Първият сет бе изпъстрен с пробиви - общо четири, което доведе до тайбрек. Надал реализира брейк на нула за 2:1, но след това загуби собственото си подаване в четвъртия гейм. Поредицата пробиви продължи в следващите два гейма и така гонитбата между двамата не спираше. При 4:5 французинът трябваше да отразява сетбол и се справи, а няколко минути по-късно тайбрекът реши всичко. Испанецът установи контрол и поведе с 5:1 точки, но Симон спечели четири поредни разигравания за равенството 5:5. След това обаче имаше минипробив за Надал - 6:5, последван от негов сервис и край на сета при 7:5 точки за испанеца.

Във втората част носителят на 14 титли от Големия шлем бе убедителен. Надал осъществи пробиви за 1:0 и 3:0 и бързо взе инициативата. В осмия гейм Симон върна единия брейк за 3:5, но при последния си начален удар отново се разколеба и с нов пробив испанецът затвори мача при 6:3.

Световният номер 5 завърши двубоя с 21 печеливши удара срещу 18 за френския представител. Непредизвиканите грешки на Симон бяха 30 - с 10 по-малко от тези на Надал.