Меси зарадва "Камп Ноу" и изравни рекорд на Стоичков (видео)

Барселона победи с 3:2 Сампдория в традиционния мач за трофея "Жоан Гампер". Голямата звезда на каталунците Лионел Меси даде да се разбере, че се доближава до оптималната си форма, като вкара два от головете и асистира за третия. С двете си попадения Меси се изравни в класирането при голмайсторите в историята на турнира с Христо Стоичков, Чики Бегиристайн и Хуан Асенси, които имат по 7 гола.

Феновете на "Камп Ноу" видяха в игра и новите попълнения, привлечени това лято. Люка Дин започна като титуляр, а Денис Суарес, Самюел Юмтити и Андре Гомеш се появиха на терена в 60-ата минута.
Луис Суарес откри резултата в 16-ата минута с глава след атрактивно подаване на Меси. Само пет минути по-късно аржентинецът беше изведен в наказателното поле от Иван Ракитич, технично преодоля стража на Сампдория Емилиано Вивиано и покачи на 2:0. Гостите върнаха едно попадение чрез Луис Муриел в 23-ата минута. Нападателят се възползва от пас на Фабио Куалярела, а атаката за гола тръгна от грешка на Андрес Иниеста.
В 34-ата минута Меси изправи на крака трибуните с ефектно изпълнение от фаул. През второто полувреме играта се накъса заради многото смени, а новото попълнение Анте Будимир вкара втори гол за Сaмp в 77-ата минута.
Турнирът "Жоан Гампер" се организира ежегодно от Барселона в чест на основателя на клуба. От 1977 година заради натоварения график каталунците канят само по един съперник за традиционния мач. Тази година Барса реши да отправи покана към Сампдория - отборът, срещу който спечели първата си купа на европейските шампиони през 1992 година.

БАРСЕЛОНА - САМПДОРИЯ 3:2 (3:1)
1:0 Л. Суарес (16)
2:0 Л. Меси (21)
2:1 Л. Муриел (23)
3:1 Л. Меси (34)
3:2 А. Будимир (77)