Франция с първи успех на Олимпийските игри в Рио

Мъжкият национален отбор по баскетбол на Франция записа първа победа на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като тази нощ „петлите“ се наложиха над Китай с 88:60 с последен двубой от програмата на втория кръг в група „А“.

Нандо Де Коло беше най-резултатен за победителите – 19 точки, Тони Паркър добави 14 точки, а Томас Уертел и Руди Гобер приключиха с по 10 точки.

Дзянлян Ий вкара 19 точки за Китай, а Джълин Ван добави 11 точки.

Двубоят започна равностойно, като след първите десет минути разликата бе само пет точки в полза на Франция – 19:14, но през втората четвърт ситуцията на терена се промени, след като „петлите“ затегнаха защитата, а в нападение бяха безпощадни и на почивката преднината на символичните домакини вече бе повече от комфортна – 42:23.

През второто полувреме европейците контролираха напълно играта, като още в началото на третата част разликата в резултата премина границата от 20 точки, като до последния съдийски сигнал Тони Паркър и компания не изпуснаха инициативата и се поздравиха със заслужен краен успех – 88:60.