САЩ се разправи и с Венецуела

Отборът на САЩ записа Нова победа на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като тази нощ се наложи над Венецуела с категоричното 113:69 в двубой от група „А“.

Пол Джордж вкара 20 точки за американците, Джими Бътлър и Кевин Дюрант добавиха съответно по 17 и 16 точки, а ДеАндре Джордан и Кармело Антъни приключиха с по 14 точки.

Джон Кокс беше най-резултатен за Венецуела – 19 точки, Грегъри Еченике вкара 18 точки, а Грегори Варгас и Дейвид Кубилан завършиха с по 10 точки.

През първите десет минути на срещата играта бе равностойна, като това се дължеше най-вече на подценяането на съперника от страна на баскетболистите на САЩ. Така след 10 минути резултатът бе равен – 18:18, но през втория период Кармело Антъни и компания буквално прегазиха съперника си и след серия от 30:8, почивката дойде при разлика от 22 точки в полза на американците – 48:26.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Венецуела успяха да се възползват от моментно разконцентриране в редиците на съперника и намалиха изоставането си до 15-16 точки, но след това всичко отново си дойде на мястото.

Играчите на САЩ бързо възстановиха преднината си в края на третия период, а в заключителните десет минути възпитаниците на Майк Кжижевски бяха безкомпромисни и натрупаха още по-голям аванс, за крайното 113:69.