Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

Двукратен олимпийски шампион слага край на на кариерата след Рио

Двукратният олимпийски шампион от Лондон 2012 Яник Аниел обяви, че се отказва от спорта след Игрите в Рио. Френският плувец разкри намерението след сериите на 200 метра свободен стил, където завърши на разочароващото 19-о място и не успя да се класира за полуфиналите в дисциплината, в която спечели титлата преди 4 години.

"Това е последното ми международно състезание", каза 24-годишният Аниел пред френските медии.

В Рио французинът няма да стартира в повече индивидуални дисциплини, като има още един старт в щафетата на 4 по 100 свободен стил, в която спечели второто си злато преди 4 години в Лондон.