Димитров: Мачът ми хареса като динамика, като контрол на ситуацията

Наставникът на Берое Александър Димитров записа победен дебют в Първа професионална лига Специалистът е доволен от успеха с 2:1 над Славия в София в среща от втория кръг.

"Мачът ми хареса като динамика, като контрол на ситуацията. Въпреки грубата грешка в началните минути, състезателите намериха сили и обърнаха резултата. Славия също беше достоен съперник, поздравявам ги. Стараем да са пресираме в противниковата половина, да не даваме на съперника да разиграва. Радвам се, че това, което тренирахме като заучени положения, даде резултат при втория ни гол.

Трябва още да тренираме, да подобряваме играта си и да повишаваме нивото. Нуждаем се от време. Все пак това, което беше поставено като задачи, футболистите го изпълниха в голяма степен в този мач. Не мога да не бъда доволен. Знаем, че си имаме слабости, но продължаваме да работим.
В края имахме и шанс при положението на Васев (б.а. греда в 89-ата минута). Мачът можеше да не завърши по този начин, но съдбата ни се отблагодари за това, което направихме, за това, че до края търсихме гола, но за съжаление не успяхме да затворим по-рано мача.

Сега ни предстои градско дерби с Верея. Те изградиха един добър отбор за кратко време. Ще бъде интересен сблъсък и с моя приятел Александър Томаш. Който е по-добър, нека да победи", коментира Димитров.