Мъри не губи време срещу Троицки

Олимпийският шампион от Лондон през 2012 година Анди Мъри (Великобритания) записа успех с 6:3, 6:2 срещу Виктор Троицки (Сърбия) в мач от първия кръг на Игрите в Рио де Жанейро. Двубоят продължи час и 23 минути, а шотландецът направи четири пробива за сметка на единия на съперника си. Във втория кръг на надпреварата Мъри ще се изправи срещу представителя на Аржентина Хуан Монако.

Британецът допусна пробив в началото на мача, но мигновено поправи грешката за 1:1. След това Мъри осъществи нов брейк за 4:2, а минути по-късмо затвори частта с гейм на нула за 6:3. Във втория сет шампионът от "Уимбълдън" бе доста по-убедителен. Поставеният под номер 2 в схемата Мъри взе сервис-гейма на Троицки за 2:1, след което осъществи още един пробив за 4:1. До края на сета разликата от два пробива се запази. Мъри неутрализира брейкпойнт, сервирайки за двубоя при 5:2 и все пак удържа началния си удар за крайната победа.

Шотландецът завърши срещата с 14 печеливши удара срещу 11 за сърбина. Голяма разлика имаше при непредизвиканите грешки - 21 за първата ракета на Великобритания и 40 за Троицки.

В ранен мач от днес представителят на Германия Дъстин Браун се отказа при резултат 6:4, 4:5 срещу Томас Белучи (Бразилия) заради падане и травма на глезена. Давид Ферер пък се справи за 75 минути с Денис Истомним (Узбекистан) - 6:2, 6:1. Още един предствител на домакините продължава напред. Роджерио Дутра Силва надви Фабиано Томас (Италия) със 7:6(4), 6:1, а Роберто Баутиста Агут (Испания) намери място във втория кръг, след като съперникът му Андрей Кузнецов (Русия) се отказа заради травма при равенство в сетовете - 7:6(4), 2:6. Италианецът Фабио Фонини се поизмъчи, но все пак надви в три сета Виктор Естрея Бургос - 2:6, 7:6(4), 6:0. Сблъсъкът продължи близо два часа. Португалецът Жоао Соуса победи Робин Хаасе (Холандия) с 6:1, 7:5, а знаменосецът на Люксембург Жил Мюлер сложи край на амбициите на Иржи Янович (Полша) и след два спасени мачбола в тайбрека на третия сет все пак се наложи с 5:7, 6:1, 7:6(10).