Бразилия изненадващо даде гейм на Мексико в Рио (СНИМКИ)

Домакините на Олимпийските игри в Рио Бразилия започна с победа във волейболния турнир при мъжете. Волейболистите на "Селесао" изненадващо дадоха гейм на очертаващия се като аутсайдер отбор на Мексико, но спечелиха с 3:1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:18) в първия си мач от Група А, игран тази вечер пред близо 9000 зрители в зала "Мараканазиньо".

Във втория кръг мачове в групата Бразилия играе срещу Канада, която пък по-късно тази вечер започва участието си срещу САЩ. Мексиканците пък ще излязат срещу европейския шампион Франция, който по-рано днес загуби от Италия с 0:3. Срещите са съответно в сряда (10 август) от 04,35 часа сутринта и във вторник (9 август) от 17,35 часа българско време.

Мексико тръгна силно в първия гейм и малко изненадващо поведоха със 17:13. В крайна сметка измъкнаха гейма с 25:23 след атака на Даниел Варгас. "Селесао" реагираха веднага и взеха втората част с убедителното 25:19. Бразилците продължиха да контролират напълно играта и в третия гейм, който спечели с разгромното 25:14. Мексиканците се опитаха да се борят и в четвъртата част, но Бразилия не допусна повече изненади - 25:18 и 3:1.

Най-полезни за бразилския тим станаха Уолъс де Соуса (56% ефективност в атака) и Рикардо Лукарели (2 блока, 4 аса, 59% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане) с 18 и 17 точки за победата. За отбора на Мексико Даниел Варгас завърши с 15 точки.

БРАЗИЛИЯ - МЕКСИКО 3:1 (23:25, 25:19, 25:14, 25:18)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 3, Уолъс де Соуса 18, Рикардо Лукарели 17, Маурисио Боржеш 6, Едер Карбонера 6, Лукаш Сааткамп 13 - Серджо Сантош-либеро (Уилям Аржона, Евандро Гера 6, Луис Фелипе Фонтелеш)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
МЕКСИКО: Педро Ранхел 1, Даниел Варгас 15, Карлос Гера 12, Хорхе Барахас 7, Самуел Кордова 7, Томас Агилера 6 - Хесус Ранхел-либеро (Гонсало де ла Крус, Хесус Алберто Пералес, Хосе Мартинес 2, Хорхе Кинонес 1, Нестор Ореяна)
Старши-треньор: Хорхе Асаир.