Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Юве надви Уест Хам в голова фиеста в Лондон (видео + галерия)

Италианският шампион Ювентус надви с 3:2 Уест Хам в приятелска среща, играна на Олимпийския стадион в Лондон - съоръжението, на което "чуковете" ще играят домакинските си мачове. Пауло Дибала (18) и Марио Манджукич (21) вкараха по един бърз гол за "бианконерите" преди Уест Хам да изравни с две попадения на Анди Каръл (34, 53). Симоне Дзадза (85) осигури победата на Юве в мача, който ще се запомни и с появата на терена в началото на втората част на бившия вече нападател на Наполи Гонсало Игуаин, който наскоро премина в редиците на "Старата госпожа".

Ювентус надви Уест Хам в голова фиеста в Лондон

В 12-ата минута новото попълнение на италианския гранд Миралем Пянич центрира отлично към Марио Манджукич, хърватският нападател стреля с глава, но вратарят на домакините Адриан дел Кастийо се намеси отлично и спаси.

В 18-ата минута Даниел Алвеш центрира към Манджукич, който свали майсторски топката с глава към Дибала, а аржентинският нападател даде аванс на торинци в резултата.

Секунди преди попадението на Юве "чуковете" бяха много близо до това да поведат в резултата. Късметът обаче обърна гръб на Енер Валенсия, който удари греда.

Три минути по-късно резултатът вече бе 0:2. Този път Дибала върна жеста на Манджукич и асистира на хърватския нападател, който с мощен шут отблизо опъна мрежата зад Адриан.

В 34-ата минута лондончани върнаха едно попадение. Андрю Каръл стреля с глава, Джанлуиджи Буфон с блестяща реакция изби, но топката се отби от гредата, а после снажният нападател направи добавка от голлинията.

В 39-ата минута Манджукич стреля неточно с глава от малък ъгъл след прекрасно центриране на Алвеш, а малко след това гостите имаха нови възможности за гол в рамките на секунди, но резултатът остана 1:2.

На почивката новото попълнение Гонсало Игуаин смени Манджукич и направи неофициален дебют за "Старата госпожа".

В 53-ата минута Каръл направи резултата 2:2 с втория си гол в двубоя. Бившият нападател на Нюкасъл и Ливърпул заби топката с глава, а две минути по-късно отстъпи мястото си на Ашли Флетчър.

До края на мача двамата треньори - Славен Билич (Уест Хам) и Масимилиано Алегри (Ювентус) извършиха доста смени в съставите си, като четвърт час преди края в игра се появи и голямата звезда на "чуковете" Димитри Пайе.

Пет минути преди края резервата Симоне Дзадза донесе победата на Юве. Гологлавият нападател бе изведен очи в очи с противниковия вратар след хубав пас на Андреа Бардзали и изпрати топката в мрежата на домакините.

УЕСТ ХАМ:
Адриан, Антонио (74-Пайе), Рийд (46-Колинс), Огбона (46-Оксфорд), Байръм (86-Пейдж), Кълън (83-Брауни), Нордтвайт, Фегули (46-Бърк), Нобъл (60-Кина), Валенсия (74-Самуелсен), Каръл (55-Флетчър)

ЮВЕНТУС:
Буфон (46-Нето), Дани Алвеш (60-Киелини), Бенатия (60-Бардзали), Ругани (60-Пяца), Алекс Сандро (87-Кастанос), Лемина (78-Мачек), Асамоа (69-Ернанес), Пянич (78-Мароне), Перейра (69-Дзадза), Дибала (60-Унтерзее), Манджукич (46-Игуаин)