Германия започна защитата на титлата си от Лондон с победа срещу Канада

Олимпийският шампион Германия победи с 6:2 Канада на старта на турнира по хокей на трева за мъже от олимпийските игри в Рио де Жанейро. Сребърните медалисти от Холандия, които също са в група "Б", завършиха наравно 3:3 срещу Аржентина, а Индия победи с 3:2 Република Ирландия в последен мач от този поток.

Германците не оставиха съмнения в превъзходството си срещу Канада и спечелиха първите две части с 4:1 след голове на Мориц Фюрсте, Никлас Велен, Матияс Мюлер и Линус Бут. Героят от финала преди четири години Фюрсте добави още един гол през третата четвъртина, а Велен се разписа в последната, оформяйки крайния резултат в срещата.

Жерон Херцбергер и Минк ван дер Веерден дадоха на два пъти аванс на холандците в 18-та и 36-та минута, но аржентинците изравняваха чрез Лукас Вила. Севериано ван Асс даде преднина на Холандия в 43-та минута на срещата, но Аржентина отново изравни. Точен само шест минути преди края беше Матияс Паредес.

Австралийците, бронзови медалисти от Лондон 2012, надвиха с 2:1 Нова Зеландия с голове на Крис Чириело и Мат Гоудс през първото полувреме, а Испания разгроми със 7:0 домакините от Бразилия.

Срещи от първия кръг в груповата фаза на олимпийския турнир по хокей на трева в Рио:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!