Унгарка спечели златото на шпага

Емеше Сас спечели златен медал на шпага жени на олимпийския турнир по фехтовка в Рио де Жанейро. На финала 33-годишната унгарка победи с 15:13 срещу италианката Росела Фаминго. Това е първи златен медал за Сас в турнир при жените. До момента тя имаше пет сребърни и шест бронзови медала от европейски и световни първенства. 25-годишната Фаминго е двукратна световна шампион, а сега спечели първи олимпийски медал. В двубоя за третото място на шпага Сун Ивън от Китай победи французойката Лорен Ремби с 15:13.

призьорки на шпага, жени: 1. Емеше Сас (Унгария) 2. Росела Фаминго (Италия) 3. Сун Ивън (Китай)