Септември прониза четири пъти Спартак (Плевен)

С разгромен успех – 4:0 стартира столичният Септември в Плевен срещу местния Спартак. Домакините се надавяха да стартират сезона с успех, но се случи точно обратното. За поражението си, помогнаха и те. В началния четвърт час плевенчани пропиляха четири сторпроцентови ситуации чрез Антон Славчев, Николай Велков и Стефан Христов на два пъти. При първата си опасна атака гостите достигнаха до гол.

Това се случи в 20-ата минута, когато Даниел Пехливанов проби отдясно и подаде на Иван Тилев, който насочи топката в мрежата. След попадението селекцията на Николай Митов контролираше мача до края. Спартаковци опитаха да стопират негативния развой с три смени на почивката. В 53-ата минута обаче Пехливанов стреля от воле в долния ляв ъгъл за 2:0. Малко след това Тихомир Тодоров можеше да намали, но уцели вратаря.

Всичко приключи в 67-ата минута, когато Костадин Аджов покачи на 3:0. До края той се разписа още веднъж.

Септември (София): 1. Валентин Галев - капитан, 2. Стоян Предев, 3. Георги Купенов, 6. Иван Тилев, 24. Богомил Дяков, 13. Петър Василев, 8. Янко Ангелов, 10. Божидар Кацаров, 15. Петър Тончев, 11. Даниел Пехливанов, 20. Костадин Аджов

Резерви: 12. Петър Дебърлиев, 23. Александър Бастунов, 21. Благой Наков, 9. Борис Панталеев, 22. Георги Стоичков, 5. Петър Генчев, 7. Александър Манолов

Спартак: 1. Димитър Пантев, 2. Николай Велков, 3. Стенислав Георгиев, 5. Цветелин Радев, 6. Антон Славчев, 8. Иво Иванов - капитан, 13. Жулиен Бенков, 14. Димитър Минчев, 15. Тихомир Тодоров, 7. Владимир Каптиев, 10. Стефан Христов

Резерви: 94. Злати Златев, 11. Кирил Вълов, 19. Кристиян Иванов, 20. Мартин Митов, 24. Любомир Тодоров, 30. Мартин Бакалов, 45. Спас Спасов

Снимка: fcseptemvri.com