България надви Македония в дебюта на Любо Минчев

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България победи Македония с 61:59 в първата си проверка, която е част от подготовката за квалификациите за Евробаскет 2017, като това бе и неофициален дебют на Любомир Минчев начело на „лъвовете“.

Христо Захариев беше най-резултатен за нашите – 16 точки, Джейсън Уошбърн дебютира с екипа на България с 12 точки и 9 борби, а Чавдар Костов и Александър Янев завършиха съответно с по 8 и 7 точки.

Българите започнаха добре срещата и след 10 минути игра поведоха с 16:10, но през втората четвърт момчетата на Любо Минчев отстъпиха инициативата на гостите и до почивката обратът бе налице - 29:26 в полза на Македония.

През третия период македонците удържаха натиска на родните национали и дори успяха да увеличат аванса си до шест точки – 46:40, но в заключителите десет минути баскетболистите на България се вдигнаха на щурм и старанието им бе възнаградено.

1:42 минути преди последния съдийски сигнал резултатът бе равен – 59:59, а в оставащото време Захариев вкара последователно тройка и фал, с което донесе крайния успех за България – 61:59.

България – Македония 61:59 (16:10; 10:19; 14:17; 21:13)

България: Костов 8, Великов, Лилов 6, Янев 7, Уошбърн 12 (Хаджирусев, Иванов 6, Симеонов, Стоянов, Ваклинов 1, Везенков 5, Захариев 16)

Македония: Травис 14, Костовски 3, Стояновски 11, Дужковик 5 (Магдевски, Караджовски 1, Мекич, Гюроски 6, Кръстевски 6, Младеновски, Яневски 2, Николовски 2)