Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дунав ознаменува своя мач №700 в елита с победа на "Лазур" (видео)

Завърналият се след 25 години отсъствие от елита на България състав на Дунав (Русе) ознаменува своя мач №700 сред майсторите с победа като гост на Нефтохимик (Бургас). Футболистите на Веселин Великов спечелиха с 2:1 визитата си на стадион “Лазур” и след първите два кръга в Първа професионална лига вече имат 4 точки на сметката си.

В главни герои за “драконите” се превърнаха Юлиян Ненов и Михаил Милчев, които се разписаха в самото начало на двубоя - в 9-ата и 19-ата минута. Чак в 83-ата “шейховете” върнаха един гол и напрежението в мача, когато Живко Петков реализира изключително красиво попадение. До повече обаче Нефтохимик не успя да стигне и в крайна сметка допусна неприятно поражение в първото си домакинство за сезона.

“Драконите” успяха да се разпишат за първи път в елита от 25 години насам, след като в 9-ата минута Юлиян Ненов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините. Една недобре изчистена топка от защитата в зелено попадна в младежкия национал на България, който, без да се колебае, направи безпомощен опитния Стоян Колев с хубав диагонален удар в долния му десен ъгъл.

Десет минути по-късно гостите от Русе вече имаха два гола аванс, след като и Михаил Милчев записа името си сред голмайсторите. След като Дунав получи правото да изпълнява пряк свободен удар отдясно, центрирането на Ивайло Раденцов намери Милчев, който, макар и щастливо, успя да прати топката с глава в мрежата на бившия вратар на ЦСКА.

В 37-ата минута домакините можеха да върнат едно попадение, когато защитникът Марко Ранджелович се озова непокрит в наказателното поле на Дунав. Ударът на защитника от около 12-13 метра обаче се оказа твърде неточен. Две минути по-късно се откри нов шанс пред “шейховете”, когато Емануел Манев открадна една топка пред наказателното поле, навлезе отляво, но се забави с паса към непокрития Иван Вълчанов и бившият бранител на Лудогорец Тейнур Марем се намеси вещо и изби в ъглов удар.

През втората част момчетата на старши треньора Димчо Ненов се активизираха и бяха тези, които повече владееха инициативата. Въпреки това чистите положения пред вратата на Мартин Луков липсваха. Четвърт част преди края на двубоя друг бивш футболист на “орлите” - капитанът на Дунав Диян Димов, можеше да сложи точка на спора. При удара му обаче, рикоширал в защитник в зелен екип, 40-годишният Стоян Колев демонстрира завиден рефлекс и с една ръка успя да избие в ъглов удар.

Седем минути преди края натискът на домакините, за които в игра се появи и празнуващият своя 31-ви рожден ден днес Костадин Хазуров, даде ефект и бившият нападател на Черно море Живко Петков реализира рядко красиво попадение с невероятен удар от неудобен ъгъл. Въпреки подема в играта си и демонстрираното желание, “шейховете” не успяха да стигнат поне до точката и в крайна сметка допуснаха загуба при първото си домакинство за сезона.

Нефтохимик - Дунав 1:2