Томова на четвъртфинал в Германия

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира с награден фонд 25 000 долара в германския град Заулгау. Българката, която е поставена под номер 3, победи играещата за Италия Анастасия Грималска с 6:2, 6:7 (4), 6:3 след битка, продължила 2 часа и 34 минути.

21-годишната Томова започна срещата отлично. Тя проби още на старта и доминираше в първия сет. Нов пробив за 4:1 й осигури солиден аванс и тя стигна до 6:2 след малко повече от половин час. Вторият сет обаче се разви по различен начин. Грималска успя да стигне до ранен пробив и аванс от 3:0. Вики успя да обърне нещата и след поредица от пробиви изравни за 5:5. Тя спаси няколко сетбола преди да се стигне до тайбрек, но в него съперничката й успя да надделее със 7:4. Третата част вървеше гейм за гейм до 4:3 за Томова, когато тя стигна до решителен пробив и малко след това сложи край на мача.

С този успех Виктория си осигури 9 точки за световната ранглиста, в която е 179-а. Следващата й съперничка ще е победителката от двубоя между поставената под номер 6 Ипек Сойлу от Турция и германката Тамара Корпатч, която отстрани Томова миналата седмица на турнир в Германия.