Барса се разправи с Лестър в шоу с шест гола (видео)

Барселона победи Лестър в двубой от приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс къп. Каталунците се наложиха с 4:2 на "Френдс Стейдиъм" в Солна, Швеция. Двата тима си размениха по едно полувреме, като испанците доминираха през първата част, когато вкараха три от своите четири гола - два на Мунир и един на Суарес. След това и "лисиците" показаха класа през втората част и върнаха две попадения дело на Ахмед Муса, но след това допуснаха и четвърти гол във вратата си отбелязан от Рафа Муйса.

Головото шоу започна в 6-ата минута, когато Лионел Меси със страхотен пас намери Мунир в наказателното поле, където той изпревари прекия си пазач и прати топката в мрежата за 1:0. След това в 34-ата минута Луис Суарес получи в наказателното поле, финтира двама бранители и технично мушна топката във вратата за 2:0. Третият гол пък бе дело отново на Мунир в 45-ата минута. Той отново бе изведен по прекрасен начин зад защитата и технично преодоля вратаря, за да направи резултата класически.

През втората част обаче Лестър излезе преобразен и още в 48-ата минута намали изоставането си. Ахмед Муса със страхотен пробив почти от центъра на терена успя да стигне до наказателното поле и да вкара за 3:1. В 65-ата минута грешка в отбраната на Барса позволи на играчите на "лисиците" да отнемат, топката отново се озова в Муса, който хладнокръвно вкара втори гол.

След това англичаните имаха още няколко нелоши шанса дори да изравнята, а претендираха и за неотсъдена дузпа в тяхна полза. В 84-ата минута обаче Рафа Муйса реши всичко в мача. Той бе намерен от Хавиер Масчерано в наказателното поле и с прецизен удар не остави шансове на вратаря за крайното 4:2.

Това е втора победа на Барса в Интернешълън чемпиънс къп, докато Лестър е с две загуби и един успех до момента.

БАРСА: Масип (Аурелио 82), Видал (Масчерано 46), Матийо, Марлон (Бускетс 46), Камара (Нили 77), Роберто, Денис (Муйса 78), Арда (Сампер 62), Меси (Алена 62), Суарес (Алфаро 77), Мунир (Карбонел 77)

ЛЕСТЪР: Цийлер, Симпсън (Аматри 62), Хут (Ернандес 46), Морган (Василевски 46), Чилуел (Фукс 46), Олбрайтън (Капустка 63), Дринкуотър, Кинг (Менди 46), Грей (Муса 46), Марез (Оказаки 46), Варди (Шлуп 46)