Монтана с категоричен успех над аматьори

Отборът на Монтана победи с 4:1 четвъртодивизионния Вихър (Николово) в контролна среща, играна на стадион „Огоста”. Проверката бе тест за дошлите на проби Матеус Леони и Фабрис Бегеорги. Първият е бразилец и играе на поста ляв бек, Фабрис пък е централен защитник от Франция. Двамата обаче не впечатлиха и почти сигурно няма да получат предложение за договор.

Монтанци вкараха три гола в разстояние само на 20 минути. Точни бяха Стивън Петков (4'), Александър Веселинов (18') и Андрес Васев (20'). В 36-та Алекс Асенов си вкара автогол, а до почивката Стивън Петков уцели напречната греда. Същото стори в началото на второто полувреме и Атанас Илиев, който оформи крайния резултат в 78-та мин.

Малко след това вратарят на Монтана Ивайло Василев спаси дузпа на Милен Заков. Едно от нoвите попълнения в лятната селекция на монтанци Фернандо да Силва се контузи през второто полувреме и бе заменен принудително.