Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

БАТЕ Борисов катастрофира в Дъблин

Беларуският БАТЕ Борисов записа катастрофална загуба с 0:3 като гост на Дъндолк в Дъблин и с общ резултат 1:3 отпадна в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Тимът от Беларус замина с оптимизъм за Ирландия след чистата победа у дома, но мечтите му рухнаха. След едно равностойно първо полувреме, домакините успяха да открият минута преди почивката с попадение на Дейвид Макмилан.

Именно 27-годишният нападател сложи точка на интригата в мача в 59-ата минута след поредната ирландска контраатака. Опитите на гостите да променят ситуацията на терена не доведоха до резултат, а вместо това се случи най-лошото - в 90-ата минута БАТЕ получи трети гол във вратата си, като негов автор стана Робърт Бенсон.