Златински и Попов с цял мач при победа на Университатя

Българите Христо Златински и Апостол Попов записаха пълни 90 минути за своя Университатя (Крайова) от 2-ия кръг на румънското първенство срещу Таргу Муреш. Техният тим пък записа първа победа за сезона, като се наложи с 2:1.

Нуно Роча даде преднина на Университатя в 33-ата минута, но бившият голмайстор на ЦСКА Янис Зику изравни в 48-ата. Победното попадене за домакините отбеляза Замараче в 66-ата минута, а Таргу Муреш завърши мача с десет души на терена, след като в 83-ата минута Матей получи втори жълт  и червен картон.

Така Университатя записа първи три точки в актива си и за момента заема 7-ото място в класирането. Таргу Муреш записа втора поредна загуба от началото на сезона и се намира на предпоследното 16-то място.