Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Окслейд-Чембърлейн с гол-шедьовър при победа на Арсенал (видео)

Турнето на Арсенал в Северна Америка продължи с победа над мексиканския гранд Чивас Гуадалахара. "Топчиите" се наложиха с 3:1 над тима, воден от бившия аржентински национал Матиас Алмейда. Мачът, игран на "StubHub Centre" - дома на Лос Анджелис Галакси, ще се запомни най-вече с брилянтното попадение на Алекс Окслейд-Чембърлейн.  Крилото на Арсенал обра овациите на публиката с гола си за 2:0 в 50-ата минута, а освен него за тима на Арсен Венгер се разписаха Роб Холдинг и Чуба Акпом.

Като титуляри за лондончани започнаха новите попълнения Роб Холдинг и Гранит Джака. Привлеченият от Болтън Холдинг дори откри резултата в 34-ата минута, когато се възползва от добро подаване на Калъм Чембърс след центриране на Сантиаго Касорла.
В началото на втората част настъпи моментът на Окслейд-Чембърлейн. Английският национал напредна отдясно, финтира един съперник, после с рязък финт се освободи от втори и много технично прати топката в далечния ъгъл на вратата.

В 56-ата минута "топчиите" стигнаха и до трети гол. Негов автор стана Чуба Акпом след перфектна асистенция на Матийо Дебюши. Французинът навлезе в нказателното поле и центрира по земята към своя съотборник, който с лекота отбеляза.
Самият Дебюши пропусна да се запише сред голмайсторите малко по-късно, а негово нарушение срещу Алехандро Зендекас доведе до дузпа в полза на Чивас. Зад топката застана Ахел Салдивар и вкара почетното попадение за мексиканците.

ГУАДАЛАХАРА - АРСЕНАЛ 1:3
0:1 Холдинг (34)
0:2 Окслейд-Чембърлейн (50)
0:3 Акпом (56)
1:3 Залдивар (74) д.