Ботошани с Пламен Илиев и Радослав Димитров тръгна с победа в Румъния

Българските национали Пламен Илиев и Радослав Димитров започнаха с победа в новото румънско първенство, след като в мач от първия кръг Ботошани победи с 3:1 гостуващия ЧФР Клуж.

И двамата българи играха по 90 минути, като Димитров дори асистира за първия гол на тима в 40-ата минута, реализиран от литовеца Дейвидас Матулевичиус. Преди това гостите от Клуж бяха открили резултата чрез Антонио Яколис, който се разписа в 19-ата минута.

Домакините изковаха победата през второто полувреме, когато реалзираха нови два гола чрез Ищван Фулоп в 48-ата минута и Николау Мусат в 80-ата минута.