Бразилия записа победа преди старта на Олимпиадата

Националният отбор на Бразилия завърши подговотовката си за Олимпиадата с победа с 2:0 над Япония в контрола, играна в Сао Пауло. Головете за "селесао" отбелязаха Габриел Барбоса и Маркиньос. Нападателят на Сантос, известен с прякора си Габигол, реализира в 32-ата минута, докато Маркиньос отбеляза второто попадение 8 минута по-късно след центриране от корнер.

Домакините имаха тотално надмощие през целия мач и се разминаха с по-убедителна победа, след като Неймар и Тиаго Маиа уцелиха гредите, а Фелипе Андерсон също изпусна добри положения пред вратата на Косуке Накамура. Домакинът на Олимпиадата Бразилия е сочен за фаворит за златния медал във футболния турнир - единственото голямо отличие, което липсва на "селесао". В предварителната група Бразилия среща отборите на Южна Африка, Ирак и Дания.