Ювентус обърна китайци (видео)

Ювентус спечели последната си контрола извън Европа, след като надделя с 2:1 над тима на Южен Китай. След няколко двубоя в Австралия шампионите на Италия този път играха в Хонконг.

Отборът на Масимилиано Алегри доминираше през цялата среща и още в първите десет минути пропусна да открие резултата. В основата на по-опасните положения за тима бе Дибала, който очаква сънародникът му Гонсало Игуаин да се включи в подготовката на отбора.

Въпреки превъзходството на Юве съперникът им поведе в 21-ата минута. След неразчетено излизане на Нето топката попадна в Чан Су Ки и той откри резултата. Три минути по-късно равенството бе възстановено. След центриране на Пянич топката стигна до Бенатия и бранителят отбеляза гол във втори пореден мач. Секунди по-късно Нето се реваншира за грешката си и спаси италианците от второ попадение. След половин час игра двата отбора получиха почивка поради горещите температури в Хонконг. В края на първото полувреме пък тимът на Алегри пропусна да поведе, след като удари на Дибала и Пянич бяха отразени.

На почивката наставникът на "бианконерите" направи четири смени. Влезлият като резерва Росети бе сред най-активните през второто полувреме. Той не успя да се разпише след час игра, но вкара победния гол в 82-ата минута. След удар на Падован вратарят на китайците отрази топката, но тя попадна на крака на Росети, който я прати в мрежата.

Съставът на Ювентус: Нето, Ругани, Бенатия, Алекс Сандро, Ернандес, Мачек, Кастанос, Пянич, Перейра, Дибала, Чели (Резерви: Аудеро, Мароне, Росети, Витале, Кочоло, Северен, Пароди, Падован, Карлос Бланко)