Цървена звезда загря за реванша с Лудогорец с първа победа в първенството

Шампионът на Сърбия Цървена звезда записа първа победа за сезона в първенството, след като надигра с 3:1 Металац в среща от втория кръг. Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига демонстрира силна игра и заслужено прибави трите точки в актива си.

Джон Руис даде преднина на домакините още в 14-ата минута, след като бе изведен малко случайно след рикошет в защитник и отблизо не сгреши. Уго Виейра удвои преднината на своя тим като проби през центъра и с удар от границата на наказателното поле простреля вратата на съперника. Третият гол пък бе реализиран от Марко Полетанович, който се възползва от грешка в защитата на Металац и с прецизен изстрел направи резултата класически.

Гостите все пак се добраха до почетно попадение в 78-ата минута, когато след хубава контраатака Неманя Младенович бе оставен да напредне и със силен шут в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря за крайното 3:1.

С този успех Цървена звезда временно оглави класирането с 4 точки, но тепърва ще се изиграят останалите мачове от този кръг. Металац пък засега е 4-ти с 3 спечелени точки.