Наполи мачка в дебюта на Джакерини

Отборът на Наполи продължи да мачка в контролите след продажбата на Гонсало Игуаин. Играчите на Маурицио Сари разбиха с 5:0 Виртус Ентела, който завърши на девето място в Серия "Б" последния сезон. Двубоят се игра в Тренто, където вицешампионите на Италия са на лагер. Вратарят Якобучи си отбеляза автогол в 26-ата минута. Дрис Мертенс вкара два бързи гола след почивката в 47-ата и 56-ата минута. Националът Лоренцо Инсиние с красиво попадение направи 4:0 в 58-ата минута, а Давид Лопес оформи победата с гол в 75-ата минута. Новото попълнение Емануеле Джакерини дебютира за Наполи, а освен него и останалите национали, които взеха участие на Евро 2016, изиграха първи минути.

Джакерини игра само 13 минути, тъй като пристигна в лагера преди едва два дни. Това е трети успех на Наполи в контролите след 10:0 срещу аматьорите Анауне и 4:0 срещу Тренто.