Уест Хам се изложи в Словения

Елитният английски Уест Хам се изложи при гостуването на Домжале в Словения и загуби с 1:2 първата среща от третия предварителен кръг на Лига Европа. Англичаните все пак отбелязаха така важния в турнирните битки гол на чужд терен, който може да се окаже много важен след реванша на Острова. Преди година Уест Хам отпадна именно в тази фаза на надпреварата.

Домакините откриха в 11-ата минута чрез Матиц Чърнич от дузпа. Лондончани реагираха бързо и успяха да изравят в 18-ата минута, когато Марк Ноубъл се разписа от своя страна от дузпа. "Чуковете" явно имаха проблеми с концентрацията, защото отново допуснаха бърз гол след подновяването на играта през второто полувреме. В 49-ата минута Чърнич отбеляза втория си гол в мача, който се оказа и победен. Дали ще е достатъчен Домжале да продължи напред ще стане ясно сред реванша в Лондон на 4 август.

Почти цял мач за домакините записа изгоненият от Берое през това лято Бенджамин Морел.